Jazdy próbne i testowe samochodami

jazdy próbna samochodami

Jazda próbna ma na celu przetestowanie samochodu nowego lub używanego w celu zapoznania się z wyglądem samochodu, właściwościami jezdnymi czy wyposażeniem przed planowanym zakupem samochodu. Opisujemy jak wygląda jazda testowa, ile kosztuje oraz jakie warunki należy spełnić by ją odbyć. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat pierwszej jazdy.

Jazda testowa zaczyna się od wybrania przez nas modelu samochodu lub motocykla. Następnie należy skontaktować się z dealerem i przekazać mu informacje jakim modelem jesteśmy zainteresowani. W informacji zwrotnej dostaniemy odpowiedz czy dealer oferuję taki pojazd jaki wybraliśmy i jaki jest możliwy termin odbycia jazdy próbnej.

Przed wyjechaniem z placu zostaną sprawdzone nasze uprawnienia do kierowania pojazdami oraz może być wymagane okazanie dokumentu tożsamości. Po podpisaniu protokołu odbioru samochodu możemy wyjechać na ulice i cieszyć się jazdą. W części salonów szczególnie w przypadku droższych modeli jako pasażer jazdę testową będzie odbywał z nami pracownik salonu.

Jazda testowa - ile trwa?

Jazda testowa trwa zazwyczaj od 15 minut to do 30 minut. Czas jest liczony od momentu odebrania auta. Jeśli nie ma kolejki, często pracownicy salonów pozwalają przedłużyć jazdę testową. Podczas jazdy próbnej samochodem należy rozdysponować sobie czas zarówno na sprawdzenie właściwości jezdnych samochody oraz przetestowanie jego wyposażenia czy obejrzenie wnętrza auta.

Jazda próbna jest całkowicie bezpłatna, wszystkie opłaty związane z eksploatacją samochodu pokrywa salon czy komis.

Jazda testowa na weekend

Jazda testowa na weekend jest możliwa w większości salonów samochodowych. Z reguły koszt paliwa pokrywa wtedy zainteresowany kupnem auta. Jazdy próbne na weekend skierowane są do właścicieli firm, którzy zastanawiają się nad kupnem trzech samochodów do swojej floty lub więcej.

Innym przypadkiem kiedy jazda próbna przed 2-3 dni jest możliwa to zainteresowanie kupnem samochodu klasy premium. Nie wszystkie salony samochodowe oferują taką usługę, by dowiedzieć się więcej o weekendowej jeździe testowej proponujemy skontaktować się z konkretnym salonem samochodowym.  Przy weekendowej jeździe próbnej samochód jest w pełni ubezpieczony tak jak w przypadku, krótszych jazd testowych. Podczas dłuższej jazdy testowej możemy sprawdzić ile będzie spalał nam samochód codziennych warunkach dostosowanych do naszego stylu jazdy.

jazda testowa na weekend

Jazda testowa warunki

By obyć jazdę testową należy spełnić poniższe warunki:

  • Posiadać ważne uprawnienia do kierowania pojazdami
  • Wyrażać chęć zakupu i zainteresowanie ofertą sprzedawanego pojazdu
  • Posiadać brak przeciwwskazań medycznych
  • Przestawić dokumentu tożsamości
  • Być trzeźwym i wypoczętym
  • Nie zażywać leków oraz innych środków odurzających po, których nie możesz prowadzić pojazdów

Jazdy próbne - ile kosztuje ?

Udając się na pierwszą jazdę autem zastanawiamy się „ile kosztuje jazda próbna?” Odpowiedź: jazda próbna jest darmowa i nic nie kosztuję. Koszty paliwa przy jeździe krótkodystansowej pokrywa salon samochodowy otrzymujemy samochód ubezpieczony oraz zatankowany. 

W przypadku jazdy testowej super samochodami lub samochodami klasy premium wymagana jest chęć zakupu takiego samochodu o czym musimy zapewnić sprzedawcę, w innym przypadku może uniemożliwić nam jazdę testową takim autem.  Warto zarezerwować sobie jazdę testową wcześniej ponieważ jeśli chcemy zakupić popularny samochód możemy oczekiwać na swoją kolej nawet kilka tygodni, co dodatkowo wydłuża nam cały proces zakupowy.  

Jazdy próbne w salonach - jak się umówić ?

Jazdy testowe są rzeczą zupełnie naturalną dla pracowników salonu. Pracownikom możesz zadawać pytania które pozwolą zdecydować czy wybrany samochód jest dobrym wyborem. Pracownicy salonów mają również często dużą wiedze, która nie jest zapisana w katalogach informacyjnych. Warto poruszyć temat serwowania auta po jego zakupie, jakie są przykładowe ceny części czy interwały wymiany danych podzespołów czy płynów eksploatacyjnych. Umawiając się na jazdę próbną podaj jaki model pojazdu Cię interesuje oraz kiedy najbardziej odpowiadała by Ci jazda próbna. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podawanymi telefonicznie lub droga mailową.

By umówić się na jazdę testową wybierz z poniższego katalogu interesująca Cię markę a następnie skontaktuj się z wygranym salonem bisko Twojego miejsca zamieszkania. 

Sprawdź ofertę jazd próbnych