samochody sportowe do 40 tys. pln

Używany samochód sportowy do 40 000 zł – Wskazówki dotyczące zakupu

Każdy miłośnik motoryzacji uwielbia sportowe auta. Niesamowite osiągi, najwyższa moc silnika, unikalne style nadwozia i wrażenia z prowadzenia tych bestii sprawiają, że sportowe marki są szczególnie poszukiwane. 

Posiadanie szybkiej fury takiej jak: Ford Mustang, Audi, Mercedes, Audi, BMW czy Porsche jest marzeniem wielu kierowców. Przyjrzyjmy się zatem krajowemu rynkowi używanych samochodów sportowych, aby odkryć jakie auto można znaleźć w przedziale cenowym 30-50 tys.?

Sprawdź również: auta sportowe do 100 tys. pln

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu sportowego?

Jeśli kupujemy używany samochód sportowy od osoby prywatnej musimy zachować wyjatkową czujność. W porównaniu z przeciętnym, rodzinnym pojazdem – sportowe coupe jest znacznie bardziej narażone na ekstremalną jazdę. Samochody sportowe są często własnością fanatyków motoryzacji, co równa się modyfikacjom pojazdów. Dlatego też, podczas zakupu i przeprowadzania wszystkich rutynowych oględzin, takich jak: zużycie opon, poziom płynów itp., jest jeszcze kilka innych ważnych rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę .

Przy zakupie używanego samochodu sportowego istnieją oczywiste pułapki. Jeśli nie znasz osobiście sprzedawcy pojazdu, lepiej założyć, że jeździł szybko i ostro, więc może być bardzo prawdopodobne, że samochód brał udział w wypadku. Nawet auta sportowe w najlepszym stanie wizualnym wymagają wielu przeglądów. Dlatego warto sprawdzić karoserię i zawieszenie. Oprócz oczywistych niedoskonałości, takich jak wgniecenia i zarysowania, należ szukać charakterystycznych oznak napraw blacharskich. 

Na szczególną uwagę zasługuje również podwozie sportowego samochodu. Auta o wysokich osiągach mają niskie prześwity, co sprawia, że ​​są znacznie bardziej podatne na dobijanie na progach zwalniających i nierównym terenie. Jeśli interesuje nas kabriolet z miękkim dachem, opłaci się dokładnie sprawdzić materiał pod kątem przetarć lub dziur, a także skontrolować stan gumowych uszczelek i plastikowej osłony. W przypadku cabrio powinno przetestować się mechanizm dachu, aby mieć pewność, że wszystko działa jak powinno.

Czy zakup używanego coupe do 40 tys jest korzystny?

Zakup używanego samochodu sportowego może okazać się dobrym posunięciem. Jeśli wybierzemy kultowe, sportowe auto, które jest, albo wkrótce będzie youngtimerem, to transakcja prawdopodobnie stanie się dobrą inwestycją. Warto również wspomnieć, że z reguły, używane samochody sportowe dobrze zachowują swoją wartość i są bardziej poszukiwane niż rodzinne SUV-y czy sedany. 

Decydując się na zakup sportowego auta “z drugiej ręki” wypada pamiętać, że gdy samochody sportowe ulegają awariom, to ich naprawa jest zazwyczaj droższa, a dostęp do części zamiennych może być poważnie ograniczony. 

Jakie auto sportowe do 40 tys. pln?

Nowsze, starsze, japońskie, włoskie lub amerykańskie – podczas poszukiwań używanego samochodu sportowego na sprzedaż można stosować wiele filtrów. Sportowe auta są dostępne w wielu wersjach – od zwinnego hot-hatcha, przez szybkie coupe i wytworne kabriolety po prawdziwe, paliwożerne bestie. Oczywiście, wiele z tych samochodów ma duże przebiegi, ale to wciąż niesamowite, stylowe pojazdy. 

Ostatecznie wybór auta sprowadza się to do osobistego gustu. Niektórzy wolą coupé ze względu na ich lepsze osiągi, inni uważają, że trudno jest pokonać klasyczny styl dwumiejscowego kabrioletu. Za około 50 tys możemy przeżyć ekscytujące wrażenia z jazdy i usłyszysz ryk silnika aut takich jak np.:

  • Audi TT,
audi tt
  • Nissan 350Z,
nissan 350z
  • Honda Civic Typer R,
autowp-ru-honda-civic-ty-e65c559
  • Ford Mustang 4.9 GT,
  • Honda S2000,
  • Subaru Impreza WRX STi.
Subaru Impreza WRX STi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *