samochody sportowe do 30 tys. pln

Samochód sportowy do 30000 tys. zł – szybka jazda przy niskim budżecie

Czy używane sportowe auto do 30tys to dobry wybór?

Szybki i mocny samochód sportowy to fantazja prawie każdego kierowcy. Jednak posiadanie zupełnie nowego modelu auta nie jest możliwe do osiągnięcia dla wszystkich. Niemniej jednak, używane auto sportowe można znaleźć nawet przy ograniczonych funduszach. Na OTOMOTO i OLX jest sporo ogłoszeń – sportowe auto do 30tys. 

Nie ma nic złego w kupowaniu taniego samochodu sportowego. W rzeczywistości jest to całkiem korzystne rozwiązanie. Większość pojazdów, które oglądamy na internetowych platformach sprzedażowych, jest dość stara i pochodzi z około 2000 roku. Nie spodziewajmy się więc najnowszych technologii i samochodów sportowych z dziedzictwem, takich jak: Ford Mustang i Chevrolet Camaro. Ale przy maksymalnym budżecie 30000 zł, możemy z całą pewnością kupić zwinne coupe.

Sprawdź również: samochód sportowy do 100 tys. pln

Sportowe auto do 30 tys. – dlaczego jest tak popularne?

Samochody sportowe to elita, to wyjątkowe i prestiżowe pojazdy. Jest coś bardzo fascynującego nie tylko w samym posiadaniu szybkiego auta, ale także w jego prowadzeniu. Warto jednak pamiętać, że dla wielu osób, zakup sportowej bryki nie jest uzasadnioną i rozsądną transakcją. 

Najczęściej przy zakupie, samochody są wybierane ze względu na posiadaną użyteczność, funkcjonalność oraz komfort. Duża przestrzeń ładunkowa i liczba miejsc siedzących są najważniejszymi priorytetami. Samochody sportowe tego nie oferują i nie są też najwydajniejszymi pojazdami. Ale skupianie się na tych brakach zupełnie mija się z celem – sportowa fura nie powinna być praktyczna!

Sportowe wozy są dla tych, którzy postrzegają swój samochód nie tylko jako codzienny środek transportu, ale jako narzędzie do wspaniałej zabawy. Dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji podczas jazdy. Wypada jednak zaznaczyć, że pasja do szybkiej jazdy musi iść w parze z odpowiedzialnością finansową. Biorąc pod uwagę, że samochód traci część swojej wartości już w momencie, gdy opuszcza salon dealera, korzystniejszym finansowo posunięciem, zwłaszcza w przypadku auta sportowego jest zakup używanego modelu.

Samochód sportowy do 30000 – jakie używane sportowe auta są dostępne na rynku?

Używane auta sportowe wymienione poniżej są reprezentatywne dla ceny sprzedaży – 30 tys. Dla porównania, uwzględniłem tylko kilka sportowych modeli. Pojazdy te są dostępne na rynku za 30 tys w momencie publikacji. Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze będziesz w stanie znaleźć bliźniacze samochody w takich cenach, szczególnie w obecnym czasie. 

Warto również pamiętać, że niektóre samochody wymienione na tej liście, mogą mieć bardzo wysokie koszty naprawy i konserwacji. Dlatego też, ważne jest, aby określić, co jest dla Ciebie najważniejsze i przejrzeć sporą ilość ogłoszeń przed podjęciem decyzji o zakupie sportowego wozu.

5 samochodów sportowych, które możesz kupić za 30000 zł – przegląd ofert:

  • 15 Toyota MR2 wersja 1.8 VVT-i rok produkcji 2000
toyota mr2

Toyota MR2 to dwumiejscowy samochód sportowy z napędem na tylne koła. Był produkowany od 1984 do 2007 roku. Przeżył trzy pokolenia. Modele trzeciej generacji można kupić tanio. Kabriolet Spyder wykorzystuje 1.8-litrowy silnik i można go znaleźć za około 3000 tys zł.

Gwarantowana reputacja Toyoty jest widoczna w MR2 i nie ma się czym zbytnio martwić przy zakupie tego roadstera z centralnie umieszczonym silnikiem. Przed transakcją, warto jednak sprawdzić, czy nie ma śladów uszkodzeń powypadkowych lub użytkowania auta na torze (nadmiernie zużyte opony). 

  • Mercedes-Benz SLK 230 Wersja 200 Kompressor R171 rok produkcji 2004
1998_Mercedes-Benz_SLK_230_Kompressor_Automatic_2.3

Mercedesa SLK (R171, II generacja) trafił do sprzedaży w 2004 roku. Specyficznie wysunięty “dziób” auta, z olbrzymim znakiem odnosi się do bolidów Formuły 1. Klasa SLK to kompaktowy, luksusowy roadster, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1996 roku i przetrwał trzy pokolenia. Nawet najsłabsza wersja SLK R171 gwarantuje całkiem dobre przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 7,9 s

Mercedes SLK R171 to jeden z najbardziej interesujących modeli na rynku używanych aut sportowych. Jest wykonany z ogromną dbałością o detale, prowadzi się go znakomicie, jeździ nim szybko. Z całą pewnością, tego samochodu nikomu nie trzeba przedstawiać.

  • Audi TT 1.8T Roadster 1.8T 8N (1998-2006) kabriolet rok produkcji 2005
Audi_TT_Roadster_1.8_T_quattro_(8N,_Facelift)_–_Frontansicht,_27._April_2011,_Velbert

Audi TT to dość wyjątkowy, mały samochód sportowy. 1.8T Roadster to pojazd z napędem na przednie koła, który wykorzystuje czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1,8 litra z turbodoładowaniem o mocy od 178 do 222 KM. 

Audi TT zadziwia olbrzymią równowagą pomiędzy sportowym duchem i luksusowym wnętrzem. Te kompaktowe samochody sportowe istnieją od 1998 roku. Modele generacji 8N możemy kupić za około 30 tys.

  • Pontiac Firebird Trans-Am GTA coupe rok produkcji 1988
pontiac-firebird-trans-am-gta-5-7-v8

Pontiac Firebird po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku jako kontrofensywa do Forda Mustanga. Trans-Am GTA był wówczas szalenie popularny. Pontiac Trans Am jest uosobieniem lat 80- tych. Kiedy pojawił się na rynku, zapoczątkował dekadę “palenia opon” wśród miłośników samochodów sportowych. 

Firebird Trans-Am jest niesamowity, rewelacyjnie się go prowadzi i ma znakomite osiągi. Auto jest wyposażone w potężny 5,7-litrowy silnik i jest typowym “pożeraczem” paliwa. Firebird Trans-Am ma napęd na tylną oś, który w połączeniu z olbrzymią nadwyżką mocy sprawia, że auto może jeździć bokiem i wyczarowywać chmury dymu z palących się gum.

Obecnie, te samochody są najbardziej popularne wśród pokolenia X. Wypada podkreślić, że najstarsze w tym zestawieniu auto, w ciągu ostatnich lat znacznie zyskuje na wartości i nie ma symptomów do zatrzymania się tej tendencji. 

  • Mitsubishi Eclipse 2.4 GS Spyder Generacja IV rok produkcji 2009

Mitsubishi Eclipse to jeden z najpopularniejszych samochodów sportowych na świecie. Te kompaktowe auta sportowe po raz pierwszy trafiły na rynek w 1990 roku, a ich produkcja zakończyła się w 2012 roku. Mitsubishi Eclipse przez prawie dwie dekady było bazą rynku sportowych coupe i nadal jest trafnym wyborem.

Mitsubishi Eclipse zapewnia prawie wszystko, czego można oczekiwać od coupe w cenie 30 tys: rasowy wygląd, sportowe prowadzenie, wygodne wnętrze i dobre zużycie paliwa. Dzięki standardowej 6-biegowej manualnej skrzyni biegów Eclipse GT może przyspieszyć do 100-tki w około sześć sekund.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *