Tanie samochody z najlepszym przyspieszeniem

Tanie samochody z najlepszym przyspieszeniem

Czas przyspieszenia do 100 km/h jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy zakupie auta. Informuje o dynamice pojazdu, pomaga płynnie wystartować z pasa oraz włączyć się do ruchu. Najlepszym czasem rozpędu do setki odznaczają się samochody tylnonapędowe lub 4×4. Oto kilka modeli tanich samochodów z najlepszym przyspieszeniem.

Citroen C2 VTS/VTR

Jest to auto wyposażone w mocny silnik o sportowym charakterze, który generuje moc 109 KM (VTR) lub 122 KM (VTS). Można je kupić już od 10 tys. złotych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to około 8,9 sekundy, a maksymalna prędkość jaką może osiągnąć wynosi 202 km/h. Charakteryzuje się niskimi kosztami utrzymania oraz dużym zapleczem części. 

Ford Puma 

Ten samochód można kupić nawet za mniej niż 5 tys. złotych. Najlepiej wybrać wersję 1.7 o mocy 125 KM. Konstrukcyjnie Puma spokrewniona jest z Fordem Fiestą. To małe, sportowe auto ma bardzo dobre osiągi, do setki może rozpędzić się w 6,7 sekundy. Ponadto, jest trwałe, wytrzymałe i niedrogie w eksploatacji. 

Peugeot 206

Ta maszyna to jedna z ciekawszych propozycji hatchbacków z niższej półki cenowej. Jego dużym atutem jest dobrze rozwinięty rynek części, zarówno zwykłych, jak i tuningowych. Czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi 7,4 sekundy, a cena używanego modelu nie przekracza 10 tys. złotych. 

Audi S3 8L

W tym przypadku, jest to auto dla osób o nieco większym budżecie, sięgającym do 20 tys. złotych. Posiada napęd na cztery koła oraz moc silnika ponad 200 KM. Setkę osiąga w mniej niż 7 sekund, mimo, że jest zwykłym hatchbackiem, a jego utrzymanie nie kosztuje wiele. 

Audi TT

Ten model jest bardzo podobny do przedstawionego powyżej Audi S3, jednak jest nieco droższy i różni się rodzajem nadwozia. Tutaj mamy do czynienia z coupe lub roadster, które mogą być kosztowniejsze podczas napraw pokolizyjnych. Czas przyspieszenia do 100 km/h to około 3,7 sekundy.  

BMW serii 3 E36

Jest to stare, analogowe auto, ale charakteryzuje je duża wytrzymałość, a także dostępność części. Pod maską znajdziemy 6-cylindrową jednostkę o mocy do 150 KM. Do setki jest w stanie przyspieszyć w 5,7 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 250 km/h. 

Ford Fiesta ST Mk6

Ten model wyposażony jest w 2-litrowy silnik o mocy 150 KM. Do 100 km/h rozpędza się w 8,5 sekundy. Części są ogólnodostępne i niedrogie, co pozwala obniżyć koszty ewentualnych napraw. Dzięki konstrukcji wolnossącej dorównuje autom sportowej klasy. 

Renault Clio II Sport

Posiada 2-litrowy silnik generujący moc 182 KM. Nie wymaga specjalistycznego serwisu, jej konstrukcja jest prosta i lekka, a części wymienne nie są trudne do zdobycia. Czas przyspieszania do setki wynosi 7,2 sekundy. Spokojnie zmieści się w budżecie do 20 tys. złotych.  

Toyota MR2

Ten roadster wyposażony jest w centralnie umieszczony silnik o niedużej mocy 140 KM. Charakteryzuje go niewielka masa około 1050 kg oraz napęd na tylną oś. Do 100 km/h rozpędza się w 6,4 sekundy. 

Audi S4 B6

To najdroższy model z całego zestawienia, ponieważ jego cena sięga 30 tys. złotych. Posiada silnik V8 o mocy 344 KM oraz napęd quattro. Jest to idealny samochód do codziennej, szybkiej jazdy, jednak trzeba mieć na uwadze wyższe koszty eksploatacji i naprawy. Przyspieszenie do setki zajmuje mu 5,8 sekundy. 

Sprawdź:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *